Zestaw Kosmetyków Makeup Trading Schmink Set Alu Case - Paletki cieni do powiek

By Karolina Zielińska - 18:40

Witajcie moi najdrożsi :)
W dzisiejszym poście pragnę Wam zaprezentować ciekawe Cienie do powiek, które znajdowały się w Zestawie Kosmetyków Makeup Trading Schmink Set Alu Case, a dokładnie 8 sztuk po 4 cienie w każdym opakowaniu, czyli razem wychodzą 32 cienie do powiek. Zestaw kosmetyków zakupiłam w Perfumerii Internetowej IPerfumy.pl w kwocie 60.66 zł. Cienie zostały umieszczone w eleganckich, kwadratowych, plastikowych pojemniczkach o bardzo ciekawym i estetycznym wyglądzie. Pojemność jednego opakowania cieni wynosi 2,4 g. W tym zestawie znajdziemy cienie w różnych kolorach od jasnych po ciemne także duży wybór kolorystyczny. Jestem jednak zawiedziona ich trwałością ponieważ cienie trzeba kilkakrotnie nanieść na powiekę by uzyskać efektowny kolor, ponieważ są słabiutko na pigmentowane, a szkoda bo myślałam, że będą spisywały się troszkę lepiej i szczerze powiedziawszy spodziewałam się innego efektu. Po za tym, krótko utrzymują się na oczach, ścierają się i po godzinie makijaż trzeba ponownie poprawić. Wprawdzie nie osypują się i łatwo jest je zaaplikować na powiece. Ogólne wrażenie jest pozytywne, ponieważ cieni jest na prawdę sporo w tym zestawie i każdy znajdzie odpowiedni kolor dla siebie, ale ich jakość jak i trwałość mnie niestety nie zachwyca. Reszta kosmetyków, która znajdowała się w zestawie jest lepszej jakości, ale mimo tego i tak warto zakupić ten produkt choćby dla reszty pozostałych kosmetyków jak i metalowego kuferka. W kuferku znajdziemy również zestaw aplikatorów do cieni oraz odpowiedni pojemniczek z lustereczkiem, w który możemy umieścić wybraną paletkę cieni, aby mieć ją zawsze pod ręką. Zdecydowanie zmieści się do kosmetyczki czy torebki. Kochani nie naciskam na Was, ale z racji tego, iż podoba mi się zawartość kuferka jak i sam kuferek polecam Wam jego zakup. Źle wypadły tylko i wyłącznie cienie, a reszta kosmetyków mnie zadowoliła. 

Ciekawostka :
Jasne, pastelowe kolory cieni do powiek optycznie powiększają oczy, ciemne – pomniejszają. Ogólna zasada mówi, iż używając więcej niż jednego cienia, najciemniejszy kolor powinno się nakładać wzdłuż linii rzęs lub po zewnętrznej stronie powieki, do wewnątrz zaś kolor jaśniejszy. Bardzo jasne cienie powinny być używane na całą powiekę przed nałożeniem ciemniejszych cieni, jako podkład pod nie i rozświetlacz.

Występują różne rodzaje cieni :
  • Cienie pudrowe prasowane
  • Cienie pudrowe sypkie – występują zazwyczaj w małych słoiczkach w formie miękkiego pyłku
  • Cienie kremowe – występują w pojemniczkach lub w sztyfcie
  • Cienie trwałe – należą do całej grupy kosmetyków trwałych - są wodoodporne
  • Cienie opalizujące
  • Cienie brokatowe, połyskliwe, perłowe
  • Cienie metaliczne
  • Cienie matowe

Plusy :
+ cienie w ładnych, plastikowych pojemniczkach
+ estetyczny wygląd opakowania
+ duża pojemność
+ duża gama kolorystyczna 
+ dodatkowo zestaw aplikatorów
+ pojemniczek z lusterkiem
+ łatwa i prosta aplikacja 
+ nie osypują się 
+ dostępność
+ atrakcyjna cena 

Minusy :
- są nietrwałe 
- są słabej jakości
- ścierają się po godzinie Zachęcam do komentowania jak i obserwowania bloga ;) Każdy komentarz mile widziany. Mam nadzieję, że pamiętacie o trwającym konkursie, który znajduje się tutaj - KLIK 
Zachęcam do brania w nim udziału. Buziaki :****

  • Share:

You Might Also Like

0 komentarze

Dziękuję Wam za każdy komentarz <3